Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival

  • 13.12.2019, 09:07 (aktualizacja 13.12.2019, 09:22)
Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival
Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival to największy w Polsce festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego.

Tak o Festiwalu mówią jego organizatorzy:

Straszymy od 2015 roku w Lublinie, a od 2018 roku także w warszawskiej Kinotece. Naszą misją jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Trzon programu stanowią premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego (m.in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy), których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce i które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej. A wszystko w niezwykłej oprawie. Znajdziesz u nas i dobrą rozrywkę i wielkie kino. Splat!FilmFest jest członkiem prestiżowej The Méliès International Festivals Federation (dawniej European Fantastic Film Festivals Federation). Festiwal znalazł się też na prestiżowej liście 25 Najlepszych Krwawych Festiwali Kina Gatunkowego na Świecie (2020) amerykańskiego magazyn filmowy „Movie Maker Magazine”.


W tym roku przygotowanych zostało 5 sekcji tematycznych, z czego 2 to nowości:

  • Strach i terror – to filmy straszne i czasem brutalne. Znajdziesz tu horrory, thrillery i bezkompromisowe dramaty dla chojraków!    
  • Strasznie śmiesznie – w tej sekcji jest trochę śmieszno, trochę straszno a przede wszystkim dużo frajdy i czarnego humoru
  • WTF – to najbardziej osobliwa, absurdalna, dziwna i szalona sekcja festiwalu. Po tych filmach już nigdy nic nie będzie takie samo.
  • Fantastycznie – sekcja dosłownie fantastyczna. Znajdziesz tutaj SF, fantasy i zjawiska nadprzyrodzone.     
  • Dokumenty – nowa sekcja na festiwalu. Prezentowane są tutaj filmy dokumentalne, pełne ciekawostek i smaczków związanych z kinem gatunkowym, o których nie śniło się nawet największym filmowym nerdom.

Ponadto organizatorzy zapraszają na bloki filmów krótkometrażowych i wykład Jolanty Prochowicz „Ta zabawa nie jest dla dziewczynek? Kobiety w początkach kinematografii”.

5. Splat!FilmFest
Program, szczegóły: splatfilmfest.com ck.lublin.pl


Edycja lubelska: 9-15 grudnia | Centrum Kultury w Lublinie
Edycja w Warszawie: 2-8 grudnia | Kinoteka

Edycja lubelska została zrealizowana dzięki wsparciu Miasta Lublin i dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe